Temat zajęć: Walczyk - taniec ludowy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
III etap projektu ,,Być jak Ignacy" - 14.11.2023
Młodzi Badacze ukończyli realizację III etapu projektu ,,Być jak Ignacy". Tym razem tematem przewodnim była energia elektryczna.Zajęcia rozpoczęli od stworzenia mapy myśli. Każdy z nich wypisał na karteczkach urządzenia elektryczne, które używa codziennie. Trochę się tego zebrało Następnie samodzielnie wykonali prosty obwód elektryczny. O tym, że jest on właściwie zrobiony świadczyła świecąca się żarówka. Kolejnym zadaniem było pogrupowanie różnych przedmiotów na przewodniki i izolatory. Podsumowaniem etapu był quiz wiedzy, którzy uczniowie rozwiązali śpiewająco
Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych - 14.11.2023
Dziś w naszej szkole Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych. Celem obchodów tego dnia jest przypomnienie, że osoby niewidome i słabowidzące są obecne w naszym społeczeństwie oraz uczestniczą w nim na równi z osobami pełnosprawnymi.
Podczas zajęć uczniowie naszej szkoły zapoznali się z historią powstania pisma Braille’a jak również za pomocą dłutka próbowali swoich sił w napisaniu swojego imienia na tabliczce brajlowskiej .
Realizacja Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Alfabet logopedyczny" - 13.11.2023
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z dziećmi uczęszczającymi na zajęcia logopedyczne, wykonali pierwsze zadanie projektowe pt” A-ale plama”. Celem ćwiczenia oddechowego było wzmocnienie mięśnia okrężnego ust
Gminne obchody Święta Niepodległości - 11.11.2023
Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Woli Goryńskiej na gminnych obchodach Święta Niepodległości.
Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy - 10.11.2023
Uczniowie klas starszych uczestniczyli w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy
22
Pierwsze spotkanie w ramach projektu „Lekcje z twórcą ludowym" - 09.11.2023
9 listopada 2023 r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu „Lekcje z twórcą ludowym” Programu Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Pan Zdzisław Kwapiński zapoznał uczniów z kulturą i tradycjami naszego regionu. Głównym celem spotkania było przedstawienie i omówienie stroju ludowego. Olbrzymim zaskoczeniem okazał się fakt, iż pan Zdzisław samodzielnie szyje stroje ludowe. Jednak największą atrakcją była
możliwość gry na instrumentach ludowych. Każdy spróbował swoich sił grając na bębnie i na skrzypcach. Z pewnością ta lekcja na długo pozostanie w naszej pamięci.
24
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - 09.10.2023
Miedzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wyjątkowe święto, którego głównymi bohaterami są nasi ulubieńcy z dzieciństwa. W naszej szkole ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy 6 listopada. Uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolengo przybyły do szkoły ubrane w bajkowe stroje. Na uczestników czekało wiele atrakcji i konkurencji m.in. rozpoznawanie postaci z bajek po obrazku, szukanie w magicznym kuferku zaginionych rzeczy, śpiewanie, tańczenie, rysowanie, układanie puzzli, a także na chwilę mogły zamienić się w Kopciuszka i oddzielić groch od kaszy. Gościem specjalnym była Dyrektor Gminnej Biblioteki z Jastrzębi Pani Małgorzata Skwarek, która przygotowała konkurs dla dzieci oraz slodkie upominki i wspólnie z nami świętowała. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali medal oraz zakładkę. Był to dla wszystkich dzień pełen wrażeń.
Uroczystość przygotowały nauczycielki klas I-III oraz oddziału przedszkolego. Zapraszamy za rok do bajkowej krainy
17
Sprzątanie teren przy tablicy pamiątkowej Patrona naszej szkoły - 30.10.2023
Gdy starsi uczniowie porządkowali groby żołnierzy, dzieci z klas młodszych postanowiły uporządkować teren przy tablicy pamiątkowej poświęconej Patronowi naszej szkoły.
10
Sprzątanie Cmentarza w Goryniu - 30.10.2023
Tradycyjnie przed uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie klas starszych posprzątali pomniki - groby żołnierzy spoczywających na cmentarzu parafialnym w Goryniu.
5
Ślubowanie klasy 1 - 30.10.2023
Dnia 24 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA, którego dokonała Pani Dyrektor Magdalena Trzmiel - Wieteska. Podczas uroczystości uczniowie klasy 1 zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne oraz złożyli uroczyste ślubowanie. Na pamiątkę pasowania uczniowie otrzymali dyplomy, legitymację, książki oraz wiele słodkości od zaproszonych gości Radnej Gminy Jastrzębia Pani Hanny Cencelewicz, pana Radnego Gminy Jastrzębia Wiesława Drożdża oraz księdza proboszcza Grzegorza Murawskiego.
5
II etap projektu ,,Być jak Ignacy” - 27.10.2023
Młodzi Badacze ukończyli II etap projektu ,,Być jak Ignacy”. Tym razem tematem przewodnim była energia gazowa. Uczniowie:
poznali proces powstania gazu, techniki jego wydobycia oraz zastosowania,
zrozumieli znaczenie gazu dla osiągnięć cywilizacyjnych.
Dzięki samodzielnemu wykonaniu doświadczenia poznali właściwości dwutlenku węgla oraz zrobili przekrój geologiczny złóż gazu ziemnego. Z niecierpliwością czekamy na kolejny etap projektu.
Kolejny projekt realizowany w naszej szkole - 24.10.2023
A oto kolejny ogólnopolski projekt, w którym nasza szkoła bierze aktywny udział :
Ogłoszenie laureatów ogólnopolskiego konkursu ,,Lekcje z Twórcą Ludowym" - 24.10.2023
Mamy to Projekt ,,Nasze dziedzictwo kulturowe" znalazł się w gronie dwudziestu laureatów ogólnopolskiego konkursu ,,Lekcje z Twórcą Ludowym" organizowanego przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Zajęcia poprowadzi Twórca - Pan Zdzisław Jan Kwapiński. Projekt jest skierowany do uczniów klas 6-7 i będzie realizowany we współpracy z p. Justyną Sadowską i p. Justyną Skórnicką. Zaplanowano bloki tematyczne:
Tradycyjny strój ludowy,
Instrumenty ludowe,
Walczyk - taniec ludowy,
Śpiewamy pieśni ludowe.
Realizacja projektu zaplanowana jest na listopad 2023r.
I etap projektu ,,Być jak Ignacy" - 23.10.2023
Młodzi Badacze ukończyli I etap projektu ,,Być jak Ignacy". Uczniowie dowiedzieli się jak działa maszyna parowa, poznali jej historię oraz wpływ na rozwój ludzkości oraz nauczyli się planować i przeprowadzać eksperymenty. Sami wykonali silnik parowy z puszki. To było doświadczenie na ćwiczenie cierpliwości, ponieważ bardzo długo czekali na efekt końcowy. Jednak było warto Młodzi Badacze pozytywnie przeszli Wielki Test Wiedzy o Maszynie Parowej. Po I etapie uczniowie nie tylko wiedzą jak ,,podgrzać" silnik parowy, ale wiedzą też jak go ostudzić.
Wycieczka do zamku Krzyżtopór - 23.10.2023
W ramach projektu "Wszechobecna matematyka" finansowanego przez Fundację mBanku, uczniowie klas - mieli okazję odwiedzić zamek Krzyżtopór. Zamek położony jest w malowniczej okolicy w Ujeździe i jest jednym z najbardziej imponujących dzieł architektury renesansowej w Polsce. Wycieczka rozpoczęła się od warsztatów, na których uczniowie samodzielnie robili lampiony. Te piękne prace plastyczne uczestnicy zabrali ze sobą jako pamiątki z podróży. Następnie wszyscy razem zwiedzali zamek, słuchając ciekawych historii o tym miejscu opowiadanych przez panią przewodnik. Dowiedzieli się, że Krzyżtopór został zbudowany przez wojewodę sandomierskiego, Krzysztofa Ossolińskiego, w latach 1627-1644. Zamek pierwotnie miał służyć jako siedziba rodu Ossolińskich i symbol ich potęgi, ale z powodu tragicznych wypadków i wojen, nigdy nie został ukończony. Podczas zwiedzania uczniowie weszli na imponujący dziedziniec, przeszli przez wielkie sale, sale rycerskie, doszukiwali się tajemnych przejść i zobaczyli imponujące elementy architektoniczne. Wysłuchali legendy o białej damie i dowiedzieli się o matematycznej tajemnicy związanej z tą budowlą.
Okazało się, że zamek ma kształt pięciokąta.
W pałacu znajdowało się baszty, symbolizujące pory roku,
sal, odpowiadających dwunastu miesiącom w roku,
komnaty, reprezentujące tygodnie w roku, oraz
okien, symbolizujących dni w roku
Wycieczka do zamku Krzyżtopór to fascynujące spotkanie z historią, architekturą i kulturą renesansowej Polski. . Po powrocie do domu wszyscy byli pełni wrażeń i w dobrych humorach.
19
Dzień Patrona - 16.10.2023
W poniedziałek 16 października minęło 45 lat od chwili wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski i pierwszym po 455 latach następcą świętego Piotra niebędącym Włochem oraz najmłodszym zwierzchnikiem Kościoła katolickiego.
Tradycyjnie tego dnia w naszej szkole odbył się apel upamiętniający Osobę naszego Patrona, zapaliliśmy znicze oraz złożyliśmy kwiaty pod pamiątkową tablicą. Była to okazja do przypomnienia życiorysu oraz nauczania papieża Polska.
11
Dzień Edukacji Narodowej - 16.10.2023
W wigilię Dnia Edukacji Narodowej cała społeczność naszej szkoły spotkała się, by wspólnie świętować. Uczniowie zatańczyli, zaśpiewali, wyrecytowali wiersze oraz rozdali Nauczycielskie Oskary. Był czas na podziękowania, życzenia, nagrody.
18
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych