Aktualności
Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2025/2026
Za nami wyjątkowy, pełen wzruszeń, uśmiechu i dumy Bal Ósmoklasisty - 20.06.2026
Wydarzenie uroczyście otworzyła Pani Dyrektor, kierując do młodzieży niezwykle ciepłe i motywujące słowa. Chwilę później przenieśliśmy się w świat elegancji i tradycji – uczniowie klas i wspólnie zatańczyli dostojnego, tradycyjnego poloneza, idealnie podkreślającego rangę tego dnia.
W pełnym dowcipu programie udowodnili, że wyjątkowa praca, zaangażowanie i talenty naszej kadry pedagogicznej oraz pracowników obsługi zasługują na angaż w największych hitach telewizyjnych i kinowych! Było mnóstwo śmiechu, braw i pozytywnej energii.
W tym ważnym dniu swoją obecnością zaszczycił nas Pan Paweł Głuchowski – Radny Powiatu Radomskiego, który życzył naszym ósmoklasistom samych trafnych decyzji na nowym etapie nauki.
Nie zabrakło pięknych podziękowań, symbolicznych kwiatów dla nauczycieli za ich cierpliwość, wielkie serce i trud włożony w edukację oraz wzruszającego pokazu zdjęć z młodszych lat przygotowanego przez klasę 7, która pięknie pożegnała starszych kolegów.
19
Sukces naszych uczniów na Gminnej Olimpiadzie Sportowej! - 19.06.2026
Z dumą informujemy, że dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w Gminnej Olimpiadzie Sportowej i zajęły I miejsce w klasyfikacji ogólnej!
W trakcie olimpiady nasi zawodnicy zmierzyli się w wielu konkurencjach sportowych, m.in. sztafetach,grach zespołowych, rzucie piłeczką oraz innych dyscyplinach sprawnościowych.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, walce do końca i świetnej formie sportowej nasi uczniowie pokazali, że pracowitość popłaca. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom!
2
MAMY TO! KOLEJNY WIELKI SUKCES NASZEJ SZKOŁY! -12.06.2026
Z dumą i ogromną radością spieszymy z fantastyczną wiadomością Nasza szkoła po raz kolejny udowodniła, że należy do ogólnopolskiej elity ekonomicznej!
Wystartowaliśmy w ogólnopolskim konkursie Złote Szkoły NBP po raz trzeci i... zrobiliśmy to ponownie! Drugi raz z rzędu zdobyliśmy I MIEJSCE w kategorii „Innowacyjna lekcja z ekonomią”!
Co wygraliśmy
Prestiżowy tytuł Złotej Szkoły NBP
Nagrodę finansową w wysokości 12 000 zł!
Ten gigantyczny sukces nie byłby możliwy, gdyby nie zgrany i pełen pasji zespół. To wspólne osiągnięcie Nauczycieli, którzy z ogromnym zaangażowaniem, kreatywnością i sercem włączyli się w realizację tegorocznego projektu. Dziękujemy za Wasz trud, nowoczesne podejście do edukacji i motywowanie uczniów do przekraczania granic!
Dziękujemy również naszym wspaniałym uczniom – Wasza energia i chęć do nauki są dla nas największą inspiracją!
Przed nami kolejne wyzwania, ale dzisiaj... świętujemy
XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt: Wioski bez troski - 08.06.2026
To nie koniec wieści o sukcesach naszych uczniów! Kolejny sukces ucznia naszej szkoły: Mateusz Woźniak zdobył wyróżnienie w XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt: Wioski bez troski zorganizowanym przez KRUS Radom pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - GRATULACJE
XV Gminny Konkurs Recytatorski - 08.06.2026
Wielki sukces naszych wspaniałych recytatorek w XV Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Szkole Podstawowej w Kozłowie. Nasze uczennice zachwyciły jury przepiękną recytacją, zajmując tym samym miejsca na podium dla Zwycięzców: Zofia Wieczorek I miejsce , Natalia Sajewska II miejsce, Lena Moskwa III miejsce. Wiktoria Knyt otrzymała dyplom za udział. Wszystkie uczestniczki konkursu zaprezentowały się wspaniale. Gratulujemy sukcesu
Wycieczka uczniów klasy 1 - 29.05.2026
29 maja uczniowie z klasy 1 i oddziału przedszkolnego wybrali się na pełną przygód wycieczkę do Lasu Odkrywców!
Dzieci świetnie się bawiły – było mnóstwo ruchu, biegania po miękkim mchu, szukania skarbów lasu ,obserwowania wiewiórek i słuchania ptasich koncertów.
Dużo śmiechu, aktywności na świeżym powietrzu i radości z każdej chwili!
Wróciliśmy szczęśliwi, zmęczeni i z kieszeniami pełnymi leśnych skarbów!
9
Mamy to! Po raz czwarty z rzędu w gronie NAJLEPSZYCH W POLSCE! - 02.06.2026
Z dumą i ogromną radością spieszymy z fantastyczną wiadomością Nasze Koło Naukowe „Młodzi Badacze” po raz kolejny udowodniło, że wielka pasja, ciekawość świata i ciężka praca nie znają granic – nawet tych geograficznych!
Czwarty start i czwarty tytuł laureata ląduje na naszym koncie! W tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu „Być jak Ignacy” zajęliśmy zaszczytne miejsce w kategorii klas 4–6.
Dla naszej malutkiej szkoły to gigantyczny sukces i niesamowite wyróżnienie. Pokazaliśmy, że w małych społecznościach drzemie ogromny potencjał, a nasi uczniowie mogą śmiało konkurować z placówkami z całego kraju.
Zwieńczeniem tej naukowej przygody była uroczysta Gala Finałowa, która odbyła się w wyjątkowych wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie. Naszą szkołę dumnie reprezentowali: Pani Dyrektor Magdalena Trzmiel-Wieteska, opiekun koła Justyna Sadowska oraz delegacja samych „Młodych Badaczy” - Iga Połeć i Eliza Hermaniuk.
Oprócz prestiżowego tytułu i ogromnej satysfakcji, z Warszawy wróciliśmy z rewelacyjnymi nagrodami, które pomogą nam w dalszym rozwijaniu naukowych skrzydeł. Zdobyliśmy:
Bon o wartości 4000 zł,
Nowoczesny mikroskop cyfrowy, dzięki któremu zajrzymy w głąb mikroświata na kolejnych zajęciach,
Inspirujące książki, które na pewno zapoczątkują niejeden nowy projekt.
Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego nie zwalniamy tempa. Z niecierpliwością czekamy już na kolejną edycję konkursu – głowy mamy pełne nowych pomysłów i już odliczamy czas do kolejnych naukowych wyzwań!
Sukces naszych uczennic - 02.06.2026
Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły Lena Moskwa i Zofia Król zajęły II miejsce w 25 edycji konkursu biologicznego w Kozłowie pt. Las skarbem natury. Uczennice wykazały się wysoką wiedzą i zostały nagrodzone pięknymi książkami oraz pysznym tortem. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych. Uczniów przygotowała pani Izabela Malmon
Dzień dziecka w naszej szkole.
Mamy nowych Mistrzów ortografii! 26.05.2026
Mamy nowych Mistrzów ortografii! W tegorocznym szkolnym konkursie ortograficznym swoimi umiejętnościami i znajomością zasad polskiej pisowni zachwycili: kl.1-3 Adam D., Marcelina S., Aleksandra W. oraz Jan W. Kl. 4-6 : Lena M., Natalia S., Aleksandra S., Antonina M., Wiktoria K., Adrian W. W kategorii kl. 7-8: Weronika P., Natalia S., Lena W. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
1
DO YOU KNOW ENGLISH GRAMMAR? - 21.05.2026
Z dumą ogłaszamy, że reprezentacja naszej szkoły: Julia Wojtyniak oraz Leo Misiopecki, wzięła udział w I Międzypowiatowym Konkursie Językowym „DO YOU KNOW ENGLISH GRAMMAR?” , który odbył się 21 maja 2026 r. w ZSP w Jedlińsku.
Ogromne brawa należą się również nauczycielowi pani Blance Jędrzejczyk, za świetne przygotowanie naszej językowej ekipy.
Wycieczka do Fantasmagorii - 18.05.2026
W ramach projektu Rosnę z matematyką finansowanego przez Fundację mBanku nasi najmłodsi podopieczni mieli okazję odwiedzić interaktywną przestrzeń „Fantasmagoria”, co stanowiło jeden z kluczowych punktów projektu.
Głównym założeniem wycieczki było przełamanie stereotypów związanych z nauką przedmiotów ścisłych już na etapie edukacji przedszkolnej. Chcieliśmy pokazać maluchom, że matematyka jest naturalnym elementem otaczającego ich świata.
Wizyta w „Fantasmagorii” pozwoliła na:
doświadczanie matematyki wieloma zmysłami – poprzez ruch, dotyk i obserwację,
rozbudzanie naturalnej ciekawości poznawczej i stymulowanie logicznego myślenia,
integrację grupy oraz rozwój umiejętności społecznych podczas wspólnego rozwiązywania problemów.
„Fantasmagoria” okazała się idealnym miejscem do realizacji celów projektowych. Zamiast tradycyjnych zadań w ławkach, przedszkolaki zanurzyły się w bezpiecznym, pełnym bodźców środowisku edukacyjnym.
Podczas pobytu dzieci intuicyjnie mierzyły się z pojęciami z zakresu geometrii, orientacji przestrzennej oraz klasyfikacji. Przestrzeń ta pozwoliła im na swobodne eksperymentowanie z wielkościami, kształtami i proporcjami w formie dostosowanej do ich wieku i możliwości rozwojowych. Nauka odbywała się w sposób całkowicie bezwiedny – poprzez czystą radość odkrywania.
4
V Gminny Konkurs Recytatorski „Wiosenny Portret Mamy” - 08.05.2026
V Gminny Konkurs Recytatorski „Wiosenny Portret Mamy” dla uczniów klas I–III szkoły podstawowej. Mali artyści w trzech kategoriach wiekowych recytowali piękne wiersze poświęcone mamom oraz budzącej się do życia wiosennej przyrodzie.
Wielkie brawa dla wszystkich uczestników dzisiejszego konkursu. Jak zawsze, wszyscy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny.
Gratulacje dla Lidzi, Marcelinki i Martynki ( II miejsce) za piękne reprezentowanie naszej szkoły.
MAMY TO! KOLEJNY WIELKI SUKCES NASZYCH „MŁODYCH BADACZY”! - 04.05.2026
Z dumą i wielką radością ogłaszamy, że nasze szkolne koło naukowe Młodzi Badacze po raz czwarty znalazło się w finałowej dziesiątce (w kategorii klas 4-6) najlepszych szkół w ogólnopolskim projekcie „Być jak Ignacy”!
To efekt wielu miesięcy intensywnej pracy, fascynujących eksperymentów i naukowych poszukiwań naszych uczniów. Fundacja ORLEN im. Ignacego Łukasiewicza doceniła kreatywność i zaangażowanie, które wyróżniły nas na tle całego kraju.
Co to oznacza
Jesteśmy w TOP szkół w Polsce (w kategorii klas 4-6)!
Nasza praca i pasja do nauki zostały docenione przez ekspertów.
To dopiero przedsmak finału – ostateczne wyniki i miejsca na podium poznamy podczas uroczystej Gali Finałowej.
Gratulujemy wszystkim członkom koła „Młodzi Badacze” oraz opiekunowi p. Justyna Sadowska. Wasza ciekawość świata nie zna granic!
Trzymajcie kciuki za naszą ekipę podczas finału!
Gminne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Jastrzębi - 03.05.2026
Gminne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Jastrzębi
4
Otwarcie Domu Kultury w Bartodziejach - 03.05.2026
Uczestniczyliśmy wczoraj w otwarciu Domu Kultury w Bartodziejach, gdzie w turnieju piłki siatkowej zajęliśmy
II miejsce. Gratulacje dla naszej drużyn
Wiwat Maj, 3 Maj! - 03.05.2026
Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy 4, 5 i 6 przygotowali wyjątkowy program artystyczny. Usłyszeliśmy pieśni patriotyczne, które przypomniały wszystkim o wspaniałych dokonaniach naszych przodków. Recytacje wierszy oddały ducha patriotyzmu i nadziei tamtych lat. Apel pozwolił na wspólne przemyślenie tego, czym jest wolność, Ojczyzna i odpowiedzialność za wspólne dobro. Ten dzień był naprawdę wyjątkowy!
10
Matematyka w ruchu, czyli nasz tor przeszkód! - 01.05.2026
Projekt „Rosnę z matematyką” nabiera zawrotnego tempa! Tym razem udowodniliśmy, że matematyka to nie tylko liczby, ale też świetna orientacja w terenie.
Razem z rodzicami oraz Stowarzyszeniem Nasze wspólne dobro zbudowaliśmy i pokonaliśmy niesamowity matematyczny tor przeszkód.
Podczas aktywnej zabawy dzieci rozwijały kluczowe umiejętności:
Orientację przestrzenną – precyzyjnie reagując na kierunki: w prawo, w lewo i do przodu!
Wyczucie tempa – ucząc się różnicy między poruszaniem się szybciej a wolniej. ...
To była wspaniała lekcja współpracy i koordynacji! Brawo dla wszystkich małych i dużych sportowców-matematyków
11
Drugie życie rzeczy w rękach Młodych Badaczy! - 01.05.2026
Nasi zdolni Młodzi Badacze, w ramach kolejnego etapu projektu „Być jak Ignacy”, wzięli pod lupę temat recyklingu. Dowiedzieliśmy się, jak w praktyce nadać przedmiotom „drugie życie” i zamienić stare w nowe.
Głównym punktem programu było tworzenie papieru czerpanego z makulatury. Zobaczcie, jak wyglądała nasza ekologiczna przygoda krok po kroku:
Wykorzystaliśmy zużyty papier (kartki i zeszyty), który porwaliśmy na małe kawałeczki.
Po namoczeniu w ciepłej wodzie, zblendowaliśmy całość na gładką pulpę.
Przy pomocy sit czerpaliśmy arkusze, ucząc się cierpliwości i precyzji.
Wykorzystaliśmy gąbki i ściereczki do odciskania nadmiaru wody.
Dodatkowo przeprowadziliśmy eksperyment: sprawdzaliśmy, jak grubość nałożonej masy wpływa na czas schnięcia oraz wytrzymałość gotowego arkusza!
Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę naukową, ale też uczą się, jak dbać o naszą planetę.
3
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych